בנייה עצמאית של בית פרטי בצפון היא הדרך בעלת התמורה הגדולה ביותר להשלמת חזון של מגורים בבית פרטי, אך מצד שני היא גם הדרך בעלת הסיכונים הגבוהים ביותר. בניה עצמאית של בית פרטי מאפשרת לכם גמישות מלאה בתכנון תוואי הבית במקביל לחסכון בעלויות הקבלן במחיר הסופי, אך עם זאת, פרויקט של בניה עצמאית ללא ניהול נכון יכול לגרור עלויות בניה מיותרות ודחייה בתאריך השלמת הפרויקט. לשם כך כאשר מבצעים בניה פרטית בצפון, חובה להעסיק מפקח בניה בצפון המתמחה במתן שירותי פיקוח בתים פרטיים לצורך ניהול ופיקוח העבודות בפרויקט.

האם אני באמת צריך להעסיק מפקח בניה לפרויקט שלי?

הדברים הכי חשובים בפרויקט בניה פרטי הם איכות הבנייה ובטיחות המבנה למגורים. רק על ידי ניהול נכון של בעלי המקצוע הלוקחים חלק בהשלמת המבנה ופיקוח על טיב איכות עבודת קבלני המשנה בבנייה ניתן להבטיח עמידה באיכות בנייה ובטיחות מבנה. לכם כבעלי נכס אין את ההשכלה ההנדסאית להעריך כשורה את טיב עבודת קבלני הבנייה או הניסיון בניהול פרויקטים של בניה, ולכן, חובה עליכם להעסיק מפקח בניה בצפון.

מפקח בניה בצפון הוא האדם המוסמך היחידי לנהל את פרויקט הבניה הפרטי שלכם ולדאוג לכך שאיכות בניית המבנה תעמוד בכל הסטנדרטים המקצועיים הנדרשים. בנייה עצמאית של בית פרטי ללא פיקוח בניה בצפון הנה החלטה הרת אסון לחלום הבית הפרטי שלכם. חשוב שתפנימו, פיקוח בתים פרטיים על ידי מפקח בניה בצפון הנה חובה ולא רשות.

פיקוח בנייה של בתים פרטיים בתהליך הבנייה

מעורבותו של מפקח בניה בצפון בתהליך הבנייה העצמאית נוכח כבר מבחירת הקרקע לבנייה. מפקח הבניה מלווה את לקוחותיו במהלך בחינת קרקעות פוטנציאליות לרכישה ומעניק להם חוות דעת מקצועית לגבי האפשרויות העומדות לפניהם בקרקע לבניה. בשלב בחינת הקרקעות מאוד מועיל לקבל ליווי של מומחה בפיקוח בניה של בתים פרטיים, אשר יכול להציג את ההשלכות הטובות והרעות של בחירת קרקע כזו או אחרת.

לאחר בחירת הקרקע מגיע שלב הכנת התכניות האדריכליות, אשר כמובן נמצא באחריותו של אדריכל הפרויקט, אבל מעורבותו של מפקח הבניה בשלב זה בהחלט יכולה להיות מועילה. מעבר לכך שאף פעם לא מזיק לשמוע עוד חוות דעת מקצועית, מפקח הבניה יכול לתרום להכנת התכניות האדריכליות בכך שיעניק את נקודת המבט של מורכבות הבנייה בפועל. בעזרת מפקח בניה בצפון תוכלו לקחת החלטות בשלב התכנון האדריכלי שיתרמו ליעילות עבודת הבניה ויחסכו לכם הוצאות בשלבים מאוחרים יותר בפרויקט.

מפקח בניה גם מסייע לכם בשלב הגיוס של הקבלנים ובעלי המקצוע השונים בפרויקט. בעזרת מפקח בניה מנוסה תוכלו לגייס את הקבלנים המתאימים ביותר מבחינה מקצועית לפרויקט שלכם, ובעלות הוגנת. אחת הסיבות המרכזיות למה בעלי פרויקטים בצפון לא מהססים להעסיק מפקח בניה בצפון היא, שתמיד מפקח בניה חוסך לפרויקט הרבה יותר עלויות בנייה מעלות שכרו.

עבודתו של מפקח הבניה בסופו של דבר בא הכי הרבה לידי ביטוי בשלב הבנייה בפועל, משלב התחלות הבנייה בקרקע הפרטית ועד לשלבים המאוחרים ביותר של הגמר. מפקח בניה מנהל את עבודת הקבלנים ומבצע פיקוח בנייה לאורך שלבי הבניה בפועל לאיתור ליקויי בניה וכשלים מבניים. פיקוח בניה של בתים פרטיים ויישום בקרת איכות הכרחיים להשלמת הפרויקט בזמן ובעלויות הנמוכות ביותר, איתור ליקויי בניה מייד עם היווצרותם וניהול נכון של הבנייה למניעת היווצרות של ליקויי בניה הם הבסיס לפרויקט בניה מוצלח.

לאחר השלמת הבנייה, מפקח הבניה ידאג לפעול מול כלל הגורמים הציבוריים (העירייה, מנהל המקרקעין וכו') לקבלת כלל האישורים הנדרשים בחוק. החלק הביורוקרטי של פיקוח בתים פרטיים אינו עומד בחזית התחום של פיקוח בניה, אך הוא מאוד חשוב מכיוון שאי מילוי כל האישורים למבנה כסדרם הנה עבירה על החוק שתגרור קנסות רבים לבעל הפרויקט.