הבנייה של בתים פרטיים בצפון בהשראת האדריכלות המודרנית מפקח בניה בצפון אשר יש לו ניסיון בביצוע פיקוח בניה מודרני.

בעשור האחרון סגנון הבניה המודרני תופס פופולאריות בקרב פרויקטים של בניה פרטית באזור הצפון, כך שיותר ויותר בעלי נכסים המבצעים בניה פרטית בוחרים בסגנון זה על פני סגנונות בניה אחרים כגון בניה מסורתית או בניה קלה. אין ספק שבניה של בית פרטי עם תכנית אדריכלית המבוצעת בהשראת סגנון העיצוב המודרני מעניקה מראה מרשים מבחוץ ומבפנים. פרויקטים של בניה פרטית בצפון מצריכים מפקח בניה מומחה פיקוח בניה מודרני עקב ייחודיות הבניה של סגנון אדריכלי זה.

הייחודיות של בניה מודרנית

הסיבה למה זה מאוד חשוב שעל כל פרויקט בניה מודרני יפקח מפקח בניה בצפון שיש לו הכשרה וניסיון בבניה מסוג זה היא, הייחודיות של הבניה המודרנית לעומת סגנונות שונים. לבניה מודרנית יש מספר מאפיינים ייחודים אשר דורשים פיקוח בניה פרטית ממפקח בניה מומחה בתחום. המאפיינים הייחודים המרכזיים של בניה פרטית הן:

עיצוב ייחודי שמציג רעיונות עיצוב חדשים

הבניה המודרנית שואפת לברוח בעיצוב שלה מכללי העיצוב המסורתי, כך שכל מתאר תכנית הבניה של בית פרטי בסגנון אדריכלות מודרני יהיה שונה בתכלית ממתאר הבניה המסורתי שאנו מכירים. בבסיס הגישה הייחודית של העיצוב בבניה המודרנית קיים העיקרון שבניה מודרנית חייבת לשים לה מטרה לבצע בניה שתהיה קודם כל פונקציונאלית ורק לאחר מכן עיצובית. במילים אחרות, כל החלטה עיצובית בבניה של בית פרטי מודרני חייבת להעניק פונקציונאליות מסוימת. לדוגמה, התכנית האדריכלות לא תכלול פינת ישיבה במטבח במידה ואין צורך תכליתי של ישיבה לאכול במטבח. תפקידו של מפקח הבניה הוא ללוות את הלקוחות שלו בשלבי הכנת התכנית האדריכלית, על מנת לוודא שכל החלטה עיצובית באמת משרתת את הפונקציונליות, ולפקח על עבודות הבניה ביישום ההחלטות האדריכליות.

בניה בעיצוב מופשט ככל הניתן

הבניה המודרנית משתמשת ברובה בצורות מופשטות ככל הניתן. כלומר, הבניה המודרנית יוצרת שימוש אך ורק בקווים ישירים, בצורות מרבועות או מלבניות ובשימוש פחות אינטנסיבי של צבעים. התכנית האדריכלית של בית בבנייה פרטית חייב להתמקד בלהפחית את עומס האובייקטים העיצובים ולשאוף למתאר בניה מופשט. לדוגמה, במבנים מודרניים הגג תמיד שטוח בקו ישר לעומת בתי רעפים משולשים אשר נמצאים לרוב בשימוש בבניה המסורתית. תפקידו של מפקח הבניה המודרני להנחות את לקוחותיו בהחלטות העיצוביות תוך שמירה על עקרי הבניה המודרנית.

חלונות גדולים ורחבים בבניה המודרנית

אחד המאפיינים הכי מוכרים של הבניה המודרנית הוא שימוש הנרחב בחלונות, הן מהבחינה הפונקציונאלית והן מהבחינה העיצובית. ראשית, הבניה המודרנית שואפת להכניס כמה שיותר אור טבעי במהלך היום לבית. השאיפה הזאת נובעת מהרצון להכניס כמה שיותר אור במהלך שעות היום ובכדי להעניק חסכון משמעותי בחשמל. שנית, הבניה המודרנית רואה בחלונות בתור דרך מצוינת לשדרג את עיצוב הבית מבלי לייצר שימוש באובייקטים מיותרים. הרבה בתים בפיקוח בניה מודרנית מציגים חלונות גדולים וגבוהים שמעניקים כמות אור רבה לבית או חלונות גדולים בחזית הבית. מפקח הבניה הנו יד מכוונת בעיצוב הבית ובכמות השימוש האופטימלית של חלונות במבנה.

שילוב של טכנולוגיות חדשות לשימוש הדיירים

מאפיין שמעניק ייחודיות רבה לבניה המודרנית בהשוואה לבניה המסורתית הוא השילוב הייחודי של טכנולוגיות בית חדשות. הבניה המודרנית שואפת לשלב בבנייה פתרונות מתקדמים לבית כגון מערכות בית חכם, חימום רצפה וכו'. בגלל המורכבות של שילוב טכנולוגיות במבנה חשוב שמפקח בניה ייפקח על כלל עבודות הבניה בפועל.