ניהול של פרויקט בניה על ידי אדם ללא הכשרה של מפקח בניה פרטית יכול להוביל לאסון, לכן, חובה להעסיק מפקח בניה בצפון אשר מכיר את סודות הניהול של בנייה פרטית.

מי שאף פעם לא ניסה לנהל פרויקט בניה ואינו מודע למורכבות של ניהול פרויקט שכזה יכול להניח שמדובר על עניין פשוט. מגדירים תאריך, יעד לבניה, תקציב ובוחרים קבלן אשר מבצע את הפרויקט.
אך במציאות אנו צריכים לפקח על כל אספקט בבנייה של הקבלן המבצע ואנשי המקצוע השונים הנוגעים בפרויקט, פיקוח בניה שלנו אין את ההכשרה המקצועית לכך.
ניהול פרויקט בניה פרטית אינו פשוט בכלל וכולל אספקטים שונים של הבנה מקצועית ויכולות ניהול, וזאת הסיבה למה בכל פרויקט בניה בצפון מביאים חברות פיקוח בניה לפרויקט או מעסיקים מפקח בניה בצפון כחלק מפרויקט הבניה.
מפקח בניה מנוסה יודע שניהול נכון מוביל לתוצאות אופטימליות בבניה, ולכן, התכונה שבה משקיע כל מפקח בניה בצפון היא יכולות הניהול שלו.
אז איזה סודות ניהול מומלץ למפקח בניה להשתמש במהלך ניהול הפרויקט?

1. מגדירים ציפיות ריאליות מול בעל הפרויקט

בעל הפרויקט מגיע לפרויקט של בניה פרטית, כמו למשל בניה של בית פרטי בצפון, עם ציפיות ודרישות גבוהות לגבי הבניה.
חשוב להפנים שככל שדרישות בעל הפרויקט גבוהות יותר כך יהיה יותר קשה לנהל את הפרויקט ולבצע את הבניה.
מפקח בניה צריך לתאם עם הלקוח ציפיות ריאליות לגבי אפשרויות הבניה העומדות בפני הלקוח שלו, כך שבשלב התכניות האדריכליות לא יתווספו אלמנטים מורכבים מדי של בניה.

2. ניהול הבניה עצמה חייב להתבסס על תכניות אדריכליות מפורטות

כל מפקח בניה מנוסה אשר ביצע מספר פרויקטים שונים של בניה בצפון יודע שתכניות אדריכליות מפורטות ומקצועיות יכולות לסייע רבות לעבודה חלקה יותר במהלך הבניה של השלד והגמר.
כאשר כל פרטי המפרט מוגדרים בצורה אופטימלית, יש כתב כמויות מלא, הקבלן המבצע יודע בדיוק מהם כל שלבי הבנייה קדימה, בעל הפרויקט לקח את ההחלטות המרכזיות של הבניה והם מוסכמות עליו ניתן לנהל את הבניה טוב יותר.
מפקח בניה בצפון יכול לתכנן בהמשך לכך לוחות זמנים יעילים יותר, יותר קל לו להעסיק קבלני משנה בלי לחרוג מתקציב הבניה ולקחת החלטות מהירות יותר במידה ומתגלים ליקויי בניה.

3. האצלת סמכויות לאנשי מקצוע אחרים במהלך הפרויקט

לא משנה עד כמה מקצועי ובעל ניסיון מפקח הבניה, הוא לא יכול להיות נוכח בכל מקום ובכל שניה במהלך עבודות הבניה בפועל, לכן, מפקח בניה עם ניסיון בניהול יתכונן לכך ויאציל סמכויות על אנשי מקצוע שונים.
כל מפקח בניה בצפון מנצל את הזכות שיש לו להשתמש בצוות ניהולי לפיקוח על הפרויקט. זה יכול לכלול שיתוף פעולה עם מנהל העבודה של אחד הקבלנים, עם מפקחי בניה אחרים או לפעמים מדובר על צוות ניהולי של חברת פיקוח בניה בצפון. כדאי להגדיר צוות ניהולי של 4-5 אנשים שיבצעו פיקוח בניה בשלבים שונים בפרויקט.
נוסף על כך, מפקח בניה יכול להגדיר תפקידים לצוות ניהולי כמו למשל אדם אחד שאחראי על ניהול זמנים בפרויקט או מפקח בניה אחר אשר תפקידו אך ורק לאתר ליקויי בניה במהלך העבודות.
מפקח בניה ראשי לא מתמקד בניהול האספקטים הקטנים והיומיומיים, אלא מפקח על התמונה הגדולה בבניה בעזרת האצלת סמכויות.

4. מפקחים על פרויקט בעזרת כלי ניהול מתקדמים

אחד הסודות הגדולים ביותר לניהול נכון יותר של פרויקט בניה הוא השימוש בכלי ניהול מתקדמים, כאשר עומדים בפני כל מפקח בניה בצפון כלים רבים שמסייעים לנהל בצורה אופטימלית יותר פרויקט בניה.
זה יכול להיות כלי פשוט ונפוץ כמו מערך תקשורת על בסיס מיילים, וזה יכול להיות כלי מורכב יותר לניהול בניה כגון תוכנות הדמיית תלת מימד.
כלים אלו מאפשרים למפקח הבניה לקחת החלטות טובות יותר בפחות זמן.