למפקחי בניה בצפון יש עבודה מאוד חשובה ומכרעת בתהליך הבניה של בתים פרטיים באזור הצפון, מכיוון שרק מפקח בניה בצפון הוא בעל ההכשרה והניסיון לוודא שבית פרטי בטוח וראוי למגורים. מפקחי בניה בצפון בוחנים עמידות בניה של נכס פרטי על ידי בחינת תשתית הבניה, איכות הבניה, עמידה בתקנות בניה, התאמה לתכנון בניה ובחינת איכות עבודות הגמר. כל מפקח בניה בצפון עושה שירות גדול ללקוח שלו, בכך שמפקח על הבניה ודואג שאיכות הבניה תעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

בזמן שלמראית העין של בעל נכס עתידי כל מומחה במתן שירותי פיקוח בניה בצפון הוא "מפקח בניה", חשוב להפנים שלמעשה ישנם סוגים שונים של מפקחי בניה בצפון. מעבר לכך שיש מפקחי בניה בצפון אשר מבצעים רק בדיקות בדק בית לדירות חדשות ויד שנייה, יש גם מגוון רחב של מפקחי בניה בצפון אשר מתמקצעים בחלקים שונים של הבנייה הפרטית.

הסוגים השונים של מפקחי בניה בצפון

  • מפקחי בניה פרטית – מפקחי בניה אשר מנהלים ומפקחים על כל תהליך הבניה הפרטית של בתים בצפון, החל מניהול העסקת קבלני הבניה השונים ועד לבדיקת תקינות ובטיחות של המבנה. מפקחי בניה הפועלים בתחום של פיקוח בתים פרטיים דואגים לאינטרס בעל הנכס במהלך הבניה של הבית הפרטי, כאשר מטרתם להעניק בניה איכותית בתקציב הנמוך ביותר. ההוצאה על עלות מפקח הבניה הנה השקעה שתמיד מחזירה את עצמה בחסכון עלויות בניה ובצמצום ימי העבודה עד להשלמתו של הפרויקט.
  • מפקחי בניה של בדק בית – מפקח בניה בצפון אשר מבצע עבודות בדק בית נקרא בדרך כלל על ידי רוכשים פוטנציאליים של דירות, על מנת להעריך את מצב הבניה בדירה או מבנה שעומד לרכישה. בדיקת בדק הבית מאתרת ליקויי בניה, בבית פרטי או בדירות, ומציגה דוח ממצאים מקצועי על איכות הבניה בדירה לעיון הרוכש הפוטנציאלי. בעזרת הדו"ח ממצאים הזה הרוכש הפוטנציאלי יכול להעריך את כדאיות העסקה ברכישת הנכס.
  • מפקחי בניה של מערכות חשמל – מפקח בניה בצפון המתמחה בבדיקת תשתיות חשמל הנו בעל ההכשרה לקבוע אם מערכת חשמל בדירה, בית פרטי או בניין עובדת על פי הסטנדרטים המקצועיים הנדרשים מתצרוכת החשמל. מפקח בניה זה יבצע בדיקה מקיפה של מערכת החשמל הכוללת בדיקה של החיווט, בדיקה של חיבור החשמל לתאורה, חיבור מערכות האבטחה לתשתית החשמל, חיבור מערכת מיזוג האוויר לתשתית החשמל, בחינת גנרטור גיבוי וכלל ציוד החיווט החשמלי המותקן במבנה. במקרים של תקלות תשתיות חשמל מורכבות, חובה להזמין מפקח בניה אשר מתמחה בתשתיות חשמל.
  • מפקחי בניה של מערכות אינסטלציה – מפקח בניה בצפון המתמחה בהערכת תפקוד של מערכות אינסטלציה הנו בעל הסמכות היחידה לבחון האם מערכות מי השתייה והביוב מותקנות ועובדות כראוי בנכס. מפקחי בניה המתמחים בתשתיות אינסטלציה יבחנו את יעילות מערכת הביוב בסילוק שפכים, יבדקו את רמת הבריאות של מי השתייה בצנרת, יאתרו חלודה קיימת בצנרת המבנה ויגלו נזילות קיימות בקירות.
  • מפקחי בניה של מעליות – יש מפקחי בניה בצפון אשר מתמחים במערכות הבקרה המכניות של המעליות. בטיחות במעליות הנו נושא החשוב מן המעלה הראשונה, ולכן כל בניין חייב לבצע בדיקה בטיחות תקופתית של המעליות. מפקח בניה המתמחה בבדיקת מעליות, יבחן את תפקוד המכלול המכאני של המעלית וישאף לאתר בעיות שיכולות לגרום לתקיעת המעלית או כל מפגע בטיחותי אחר.

מפקחי בניה ציבוריים – מפקחי בניה אלו הם עובדים ציבוריים אשר עבודתם היא לדאוג לכך שמערכות המים והביוב, הרחובות, הגשרים, הכבישים והמבנים הציבוריים של העירייה עומדים במפרטים המקצועיים הנדרשים. נוסף על כך, מפקחי בניה ציבוריים אלו מעורבים בתהליך הבניה של פרויקטים ציבוריים שונים לרווחת הציבור.