בנייה פרטית של בית בצפון הנו פרויקט מורכב שחייב להתבצע על ידי מפקח בניה בצפון, לכן, יש להיזהר ממספר נושאים כאשר מעסיקים מפקח בנייה עצמאי.

כל משפחה אשר מתכננת בניה של בית פרטי בצפון הולכת לבצע השקעה גדולה מאוד בפרויקט החלומות שלה, השקעה שהיא מאוד רוצה שתנוהל בצורה המקצועית ביותר. לשם כך, כל פרויקט בניה בצפון מתבצע בליווי מפקח בניה בצפון אשר מנהל את כלל הפרויקט מעבודות התחלת הבנייה ועד לעבודות הגמר האחרונות. מכיוון שבנייה של בית פרטי היא כל כך מורכבת ומכיוון שאנו שמים את הצלחת הפרויקט שלנו בידיו של אדם אחר, חשוב שנעסיק את מפקח הבניה הטוב יותר שאנו יכולים להעסיק. בכדי למצוא מפקח בניה מקצועי ואמין, חשוב שניתן דגש רב על תהליך המציאה והעסקה של מפקח בניה וניזהר ממספר נושאים בעת בחירת מפקח בניה.

רישיון לביצוע פיקוח בניה בצפון אינו מספיק

חשוב לדעת שרישיון הסמכה מטעם משרד התמ"ת לביצוע פיקוח בניה בצפון אינו מעיד על הניסיון או היכולת של מפקח בניה לנהל את פרויקט הבניה שלכם. כל מפקח בניה שמחזיק בתעודת מפקח בניה מהמדינה בהחלט קיבל את כל ההכשרה המקצועית המקיפה לניהול פרויקט בניה, אך תעודת הסמכה אינה מאפשרת לנו לדעת שום מידע על הניסיון המקצועי שלו. עוד חשוב להפנים שהתחום של פיקוח בניה הוא תחום מורכב אשר המומחים בתחום הם לא מפקחי בניה אשר קיבלו תעודת הסמכה, אלא, מפקחי בניה אשר ביצעו מאות פרויקטים של בניית בתים בצפון. עליכם לבחון לא רק את הכשרת מפקח הבניה, אלא גם את הניסיון שהוא מביא איתו בניהול פרויקטים דומים לפרויקט הבניה שלכם.

העסיקו מפקח בנייה עצמאי מהקבלן

בפרויקטים של בניה אשר בהם יש קבלן מבצע ומפקח בניה שמבצע פיקוח על עבודות הקבלן, חשוב להעסיק מפקח בניה עצמאי שלא קשור לקבלן המבצע. הרבה בעלי פרויקטים מתפתים לקחת מפקח בניה בעסקת חבילה עם הקבלן המבצע, לרוב הקבלן עצמו מציע מפקח בניה שהוא רגיל לעבוד איתו. אם אתם באמת רוצים להבטיח איכות בניה מושלמת, כדאי להעסיק מפקח בניה חיצוני שאתם יכולים להיות בטוחים שהוא מייצג אתכם ורק אתכם.

לא מעסיקים מפקח בניה בלי סקר שוק מקיף

היזהרו מלהעסיק את מפקח הבניה הראשון שאתם מראיינים. באזור הצפון יש מספר מפקחי בניה, וחשוב שתיצרו קשר עם מספר גדול של מפקחי בניה לפני שאתם מעסיקים מפקח בניה מסוים. סקר שוק מקיף יעזור לכם למצוא את מפקח הבניה המתאים ביותר לפרויקט שלכם, מבחינת הניסיון המקצועי, ויגדיל את הסיכויים שלכם למצוא מפקח בניה שאתם מרגישים בנוח לעבוד איתו במהלך הבנייה הארוכה והאינטנסיבית של בית פרטי. נוסף על כך, קבלת מספר הצעות מחיר יבטיחו לכם מחיר הוגן על שירות ניהול הבניה בהתאם למחירי השוק.

אמינות היא מעל הכול

אחרי שאנחנו יודעים שמפקח הבניה מחזיק בהכשרה המקצועית והניסיון הנדרש לנהל לנו את פרויקט הבניה, חשוב שניתן דגש גם על עניין האמינות. בסופו של יום, מפקח הבניה מנהל את הפרויקט הגדול ביותר של חיינו, ואנו צריכים לסמוך על עבודתו בעיניים עצומות. חשוב שנעמוד על אמינות מפקח הבניה בכל צורה אפשרית, החל מהשוואת הצעת העבודה שהוא מגיש אל מול שאר הצעות העבודה של מפקחי הבניה האחרים ועד לקבלת המלצות מלקוחות ישנים שלו. אל תתביישו לשאול אותו שאלות שהולכות טיפה מעבר לתחום המקצועי, כך שתוכלו להעריך את האופי של האדם שביחד איתו אתם הולכים לעבוד בצורה צמודה במשך הרבה זמן.