התחום של פיקוח בניה בצפון הוא תחום רחב אשר נוגע באספקטים שונים בבניה, החל מניהול ופיקוח על בניה בפועל ועד לאיתור ליקויי בניה בנכסים. חברות פיקוח בניה רבות באזור הצפון מציעות שירותים שונים, על טהרת פיקוח הבניה, המעניקים פתרונות כאלו או אחרים ליזמים ובעלי נכסים.

אם אתם מתכננים בנייה של בית פרטי, מבצעים שיפוצים בדירה, מתכננים לבצע פרויקט תמ"א 38 וכו', יש סיכוי גדול שגם אתם תצטרכו את אחד מהשירותים השונים של חברות פיקוח בניה בצפון. להלן כל השירותים המציעות חברות פיקוח בניה בצפון בליווי מפקח בניה מקצועי ומנוסה.

  • ליווי ופיקוח פרויקט בניית בית פרטי – ניהול ופיקוח מקיף על ידי מפקח בניה במהלך ביצוע פרויקט בניית בית פרטי, החל משלב רכישת הקרקע ועד לשלבי הגמר האחרונים, הוא הכרחי להבטחת איכות בניה שעומדת בסטנדרטים המקצועיים למגורים. ללא פיקוח בניית בית פרטי אף פרויקט מסוג זה לא יושלם בזמן, יעמוד בסטנדרטים הבטיחותיים ובשורה התחתונה יהיה ראוי למגורים. כל מי שבונה בית פרטי בצפון חייב להעסיק חברת פיקוח בניה בצפון שתלווה אותו לכל אורך התהליך. ברמת העיקרון, מפקח בניה שמוצמד לפרויקט דואג לכך שכל שלב בבניית הבית הפרטי יתבצע על הצד הטוב ביותר ותחת מגבלות התקציב והזמן.
  • ליווי ופיקוח במהלך שיפוצים נרחבים בנכס – שיפוצים נרחבים, שיפוצים אשר כוללים שינויי מתאר, נחשבים בתחום פיקוח הבניה שווי ערך לבנייה חדשה. ברגע שמבצעים שיפוצים כל כך מהותיים בתשתית של נכס, בין אם מדובר על בית פרטי או בין אם מדובר על דירה, יכולים להיווצר ליקויי בניה רבים כתוצאה מהשינוי המסיבי והפולשני. כתוצאה מכך, כל עבודות השיפוצים הגדולות חייבות להתבצע אך ורק בליווי של מפקח בניה מקצועי אשר יפקח על העבודות המתבצעות. ללא ליווי של אחת מחברות פיקוח הבניה אינכם יכולים להבטיח את שלמות הנכס שלכם במהלך ביצוע השיפוצים הנרחבים על ידי הקבלן.
  • פיקוח על פרויקט תמ"א 38 – כל פרויקט תמ"א 38 הוא פרויקט מורכב ומסובך, ואם אנו זקוקים למפקח בניה במהלך עבודות שיפוצים נרחבות, אנו גם חייבים מפקח בניה במהלך ביצוע תמ"א 38. הפרויקט של תמ"א 38 נועד להעניק לבתים ישנים שדרוג לתשתיות הבניין כנגד רעידות אדמה, אך יותר ויותר דיירים מנצלים את ההזדמנות לשדרג את הבניינים שלהם עוד יותר (תוספת קומות, שדרוג לובי, הוספת מרפסות ועוד). בגלל שבסופו של דבר איכות המחייה של הדיירים לאחר השלמת הפרויקט מושפעת מאיכות העבודה של הקבלן המבצע, חובה על הדיירים להעסיק מפקח בניה מטעמם לפיקוח על עבודות הקבלן. רק כאשר לדיירים יש מפקח בניה שמפקח על שדרוג הבניין הם יכולים באמת להיות רגועים שלא נוצרים ליקויי בניה כתוצאה מעבודה רשלנית של הקבלן המבצע. יש להפנים שבמידה ותתבצע עבודה רשלנית של הקבלן, זה בהחלט יכול להוריד את ערך הדירות יותר ממה שהשלמת התמ"א 38 צפוי להעלות את ערכי הדירות.
  • ביצוע בדק בית לבתים פרטיים ודירות – חברות פיקוח בניה רבות בצפון מציעות שירותי מפקח בניה לביצוע בדק בית. בדק בית הנה בדיקה לאיתור ליקויי בניה בנכסים חדשים וישנים, והיא הכרחית בכל תהליך רכישה של דירה חדשה או העברת בעלות בין בעל דירה לרוכש דירה. על מנת להשלים את הבדיקה הזאת יש להעסיק מפקח בניה שיבחן את הנכס ויעניק חוות דעת הנדסית לגבי הימצאות ליקויי הבניה קיימים. בדיקות שכאלו מתבצעות באזור הצפון בכל יום, והם חלק משגרת היום של כל מפקח בניה מומחה בדק בית.