בכל רחבי הצפון מתקיימת בניה של בתים פרטיים, רבי קומות ומבנים דו משפחתיים. כאשר מתעמקים בתפזורת הבניה באזור הצפון ניתן להבחין שהבניה של בתים בצפון נמצאת ברובה באזורי הפריפריה של אזור רמת הגליל והקיבוצים הפזורים לאורך אזור הצפון. יש יותר בתים פרטיים שנבנים באזורי הפריפריה בצפון, לרבות בתהליך של בנייה עצמאית בליווי מפקח בניה בצפון.

בערים הגדולות באזור הצפון, מחדרה דרך חיפה ועד קריית שמונה, מרבית הבניה הנה בניה של דירות. זה כמובן נובע כתוצאה מתכנון הבניה בערים הגדולות להתמודדות טובה יותר מול צפיפות האוכלוסין. מצד שני, יש יותר בניה של בתים באזורי הפריפריה בצפון בגלל השטחים הרבים וחוסר ההתיישבות היחסית. אך מעבר לכך, הבניה הייחודית של בתים בצפון נובעת גם מסוג ההתיישבות באזורי הפריפריה בצפון.

בניה של בתים פרטיים מתאימה את עצמה לאזורי הפריפריה בצפון

ראשית, בניה של בתים פרטיים מתרחשת בכל אזורי הפריפריה בישראל. מבנה הבית הפרטי קורץ לאנשים רבים. הבנייה הפרטית מאפשרת לאדם להחזיק בקרקע פרטית ולבצע בניה של בית המותאם לצרכיו ולרצונותיו. הניתוק שמתקיים בין מבנה למבנה שומר על פרטיות, הרבה אנשים שעוברים לגור בפריפריה בוחרים לעשות זאת בכדי להשיג יותר פרטיות, ומאפשר בריחה מחיי העיר הסוערים. זאת גם הסיבה למה הרבה אנשים בוחרים באלטרנטיבה לבצע בניה פרטית עצמאית בעזרתו של מפקח בניה בצפון במקום להתיישב בשכונות פריפריה שנבנו בפרויקט בניה גדול.

נוסף על כך, באזורי הפריפריה באזור הצפון יש מושבים חקלאיים רבים אשר הבניה של בתים פרטיים מתאימה להם הרבה יותר. במושבים חקלאיים, בהן יש כמות מסוימת של צפיפות אוכלוסין, עדיין לא נדרשים לבצע בניה לגובה של רבי קומות על מנת לאכלס את כל תושבי המושב. המרחבים במושבים עדיין לא מאפשרים לתושבים לבצע בניה של בתים פרטיים, בצפי לכמה עשרות שנים נוספות לפחות.

בניה של בתים בצפון בתהליך בנייה פרטית עם פיקוח בניה

מרבית הפרויקטים של בניית בתים בצפון נבנים בתהליך בניה עצמאי, כלומר, רכישה של קרקע פרטית על ידי אדם פרטי וניהול עצמאי של כל תהליך הבניה של הבית. זה בשונה מפרויקטים של קבלנים אשר רוכשים קרקע ומבצעים בניה של בית לשיווק ללקוחות. הבניה הפרטית עצמה הרבה יותר זולה מבחינת עלות סופית ללקוח, זאת כמובן בהנחה שהפרויקט עצמו מנוהל כשורה על ידי מפקח בניה בצפון ללא עיכובים או סיבוכים משמעותיים. עוד בזאת, פרויקט של בניה עצמאית מאפשר לבעל הנכס העתידי להשפיע בצורה מלאה על תכניות הבניה ולא לקבל מוצר מבנה מוגמר מקבלן מבצע. עניין זה קורץ לאנשים רבים אשר מעוניינים להשיג את בית חלומותיהם.

לאלו אשר מעוניינים לבצע בניה של בית פרטי באזור הצפון, חובה עליהם לדעת שבמידה והם בוחרים באפשרות של בניה עצמאית יהיה עליהם לשכור את שירותיו של מפקח בניה בעל הניסיון בניהול פרויקטים של בניה עצמאית לניהול הפרויקט שלהם. זאת מכיוון, שבכדי לנהל פרויקט בניה עצמאית יש צורך בידע מקצועי וניסיון של ניהול פרויקטים מורכבים בתחום הבניה. יש לדעת ידע מקצועי בכל הנוגע לטכניקות בניה, ניסיון בניהול קבלני משנה מתחום הבניה וכמובן את הידע המקצועי להעריך את טיב הבניה במהלך עבודות הפרויקט דרך מספר בדיקות של מפקח בניה. בעזרת פיקוח בניה בצפון נבנו מאות אלפי בתים באזור הצפון בהצלחה.

מפקח בניה בצפון מלווה את בעל הפרויקט בכל שלב במהלך הבניה עצמה של הבית, החל משלב הכנת התכניות האדריכליות ועד לשלבים האחרונים לפי קבלת המפתח על הדירה. בעזרת בעל מקצוע מתחום הבניה אשר מלווה אתכם, תוכלו להיות בראש רגוע שפרויקט בניית הבית הפרטי שלכם באזור הצפון מתנהלת כשורה.